Blokace výtahů

V dnešní době, kdy spousta bytových domů investuje do modernizace a zkrášlení společných prostor nemalé peníze, stává se dost často cílem útoku vandalů také výtah. Vzhledem k tomu že se jedná o zařízení společné, jak pro obyvatele tak i pro návštěvníky domu, stává se výtah nejfrekventovanějším místem a tudíž i nejvíce zatíženým prostorem z pohledu pohybu lidí. Jako jedna z mála firem jsme schopni tento pohyb monitorovat jak pomocí kamerového systému, tak i za použití přístupového systému. Nejedná se o cílené sledování, ale pouze o kontrolu lidí oprávněných výtah používat. V případě instalace kamery a čipového systému, je velmi snadné zpětně dohledat pachatele, který toto drahé zařízení poškodil, případně nejedná-li se o stálého obyvatele bytového domu, je možné zjistit za kým šel a kdo má případnou spoluodpovědnost za poškození.

Jak čipový systém v kabině výtahu funguje?

Po instalaci celého zařízení a naprogramování všech čipů, je výtah omezen pro použití pouze těm, kteří vlastní příslušný čip. Programování probíhá pomocí tabletu s naistalovaným programem pro správu čipů a je tak možné kdykoliv pohodlně uživatele přidat, popřípadě z nějakého vážného důvodu omezit, nebo při ztrátě čipu úplně odebrat.

NOVĚ! Další variantou může být uzamčení nástupních stanic.

Při instalaci takového systému je v každé nástupní stanici instalována čtečka čipů a všem bez vlasnictví čipu je zamezen přístup do kabiny výtahu. Hlavní výhodou tohoto systému je ochrana interiéru kabiny výtahu, který je bezpochyby nejfrekventovanějším místem každého domu.

,,Každý namítne a co návštěva? Budu si pro ni muset jezdit do přízemí a doprovázet ji tak až ke svým dveřím? Budu nucen házet čip z okna a riskovat tak jeho poničení?,, NE!

Celý náš systém je na tyto situace připaven a svojí variabilitou vyhoví i náročným podmínkám zákazníků. Stačí nás jen kontaktovat a domluvit schůzku.

V případě získání podrobnějších informaci o čipovém systému a vším s tímto souvisejícím nás neváhejte kontaktovat

Čipový systém