Čipové systémy

Jeden čipový systém pro celý dům

Proč právě nás?

Je to jednoduché, máme dlouholeté zkušenosti a jsme schopni vyřešit i náročné instalace a požadavky na kvalitu a provedení pro našeho zákazníka.

V dnešní době je zcela běžné mít součástí domácích telefonů a venkovního tabla i elektronický přístupový systém. Jsme schopni toto řešit i dodatečně nebo aplikovat možnosti dále (výtahy, jednotlivé části domu, apod.)

Přístupový systém v bytových domech řeší v dnešní době jednu zásadní záležitost. Obyvatelé bytových domů vetšinou nemají vůbec přehled kdo má od jejich vchodu klíče a tím, že se povětšinou nájemníci nezajímají o to kdo se pohybuje po chodbách, dochází k narušení bezpečnosti a možnosti vniknutí do objektu nežádoucím osobám.

Při instalaci čipového systému na vstupní dveře, povetšinou instalujeme elektromechanický zámek. Ten má jednu velmi dobrou vlastnost a to takovou že dveře jsou po zavření vždy zamčené. Zjedné strany je možné vždy otevřít klikou a z té druhé pouze za použití čipu, nebo klíče.

Z hlediska přínosu pro bezpečnost považujeme systém kontroly vstupu za základní bezpečnostní systém, který by neměl chybět v žádném bytovém domě. V součinnosti s Kamerovým systémem se stává prostor v panelovém domě kontrolovatelný a v případě poškození majetku je možné velmi snadno dohledat viníka.

Čipový systém nejen pro Váš vstup do domu

Na stejný systém provádíme instalace blokace výtahů a tak máte vše na jednom místě.

V dnešní době, kdy spousta bytových domů investuje do modernizace a zkrášlení společných prostor nemalé peníze, stává se dost často cílem útoku vandalů také výtah. Vzhledem k tomu že se jedná o zařízení společné, jak pro obyvatele tak i pro návštěvníky domu, stává se výtah nejfrekventovanějším místem a tudíž i nejvíce zatíženým prostorem z pohledu pohybu lidí. Jako jedna z mála firem jsme schopni tento pohyb monitorovat jak pomocí kamerového systému, tak i za použití přístupového systému. Nejedná se o cílené sledování, ale pouze o kontrolu lidí oprávněných výtah používat. V případě instalace kamery a čipového systému, je velmi snadné zpětně dohledat pachatele, který toto drahé zařízení poškodil, případně nejedná-li se o stálého obyvatele bytového domu, je možné zjistit za kým šel a kdo má případnou spoluodpovědnost za poškození.

Jak čipový systém v kabině výtahu funguje?

Po instalaci celého zařízení a naprogramování všech čipů, je výtah omezen pro použití pouze těm, kteří vlastní příslušný čip. Programování probíhá pomocí tabletu s naistalovaným programem pro správu čipů a je tak možné kdykoliv pohodlně uživatele přidat, popřípadě z nějakého vážného důvodu omezit, nebo při ztrátě čipu úplně odebrat.

Další variantou může být uzamčení nástupních stanic.

Při instalaci takového systému je v každé nástupní stanici instalována čtečka čipů a všem bez vlasnictví čipu je zamezen přístup do kabiny výtahu. Hlavní výhodou tohoto systému je ochrana interiéru kabiny výtahu, který je bezpochyby nejfrekventovanějším místem každého domu.

,,Každý namítne a co návštěva? Budu si pro ni muset jezdit do přízemí a doprovázet ji tak až ke svým dveřím? Budu nucen házet čip z okna a riskovat tak jeho poničení?,, NE! toto je již minulostí dnes stačí pouze pustit návštěvu do domu pomocí domácího telefonu. Nastupní stanice se v takovémto případě již odemkne sama a návštěva muže v klidu použít výtah.

Celý náš systém je na tyto situace připaven a svojí variabilitou vyhoví i náročným podmínkám zákazníků. Stačí nás jen kontaktovat a domluvit schůzku.

V případě získání podrobnějších informaci o čipovém systému a vším s tímto souvisejícím nás neváhejte kontaktovat

Toto orientační schéma je názornou ukázkou instalace kompletního řešení pro bytový dům, kde jedním systémem a z jednoho místa je možné ovládat a kontrolovat veškeré vstupy do domu a výtahu.

Vybrné reference:

BD – Pomořanská – 180 video DT, přístupový systémem

BD – Jiránkova Praha – 36 bytových jednotek kombinace audio/video, přístupový systém, CCTV

BD - ,,Holešická 4739'' – čipový systém ( vchod, výtahy )

BD - ,,Sídliště Míru 775'' - čipový systém ( vchod )

BD - ,,Školní pěšina 5096-97'' - čipový systém ( vchod )

Hotel ILF - praha - čipový systém pro ovládání výtahu pro personál